Ontario Mahallesini Sarsan Büyük Havai Fişek Patlamasında 2 Öldü; Tahliye Emri Verildi – CBS Los Angeles

ONTARIO (CBSLA) – Ontario'da yakınlardaki evlerde büyük bir havai fişek zulasının yol açtığı büyük patlamanın ardından Salı günü iki kişi ve bir köpek öldürüldü ve bir tahliye emri çıkarıldı.

(kredi: CBSLA)

Ontario İtfaiye Departmanına göre, çok sayıda birim San Antonio ve Maple Avenue bölgesinde saat 12:30 civarında bildirilen bir patlamanın olduğu yerdeydi.

DEVAMINI OKU: Polis Memuru Yaralandı, Şüpheli USC Yakınlarındaki Barikat Sırasında Polisle Çatışmada Öldü

Ontario İtfaiye Şefi Gayk Salı günü öğleden sonra, patlamada iki kişinin öldüğünü ve diğer üç kişinin hafif yaralandığını, ancak hastaneye kaldırılmasına gerek olmadığını doğruladı.

Gayk ayrıca bir at ve bir köpeğin yaralandığını ancak iyi durumda olduğunu söyledi. Tesiste ölü başka bir köpek bulundu.

Fern ve San Antonio arasındaki West Francis Caddesi ve West Maple Caddesi için bir tahliye emri çıkarıldı. 1405 S. Fern adresindeki De Anza Toplum Merkezinde geçici bir Bakım ve Kabul Merkezi kurulmuştur.

Şehir, "Yerde patlamamış havai fişekler olabileceğini göz önünde bulundurarak, Ontario Emniyet Müdürlüğü ve Ontario İtfaiye Müdürlüğü , personel potansiyel olarak tehlikeli maddeleri yerden toplamaya çalışırken, yakın bölgedeki sakinlerin yerinde tahliye / sığınmalarını talep ediyor" dedi.

Ontario Şehri'nden Dan Bell, evde büyük miktarda havai fişek depolandığına inandığını söyledi.

Gayk olay yerindeydi ve profesyonel düzeyde bir havai fişek önbelleğinin patladığını doğruladı. Patlamalarına neyin sebep olduğu hemen belli değildi.

Patlamaya çok sayıda çevre binasının karıştığı bildirildi. İtfaiye teşkilatı olayın niteliğini doğrulamadı, ancak daha fazla patlayıcı için bölgeyi kontrol ediyorlardı.

Yakınlarda yaşayan bir CBSLA çalışanı, tüm evinin sallandığını ve buradan havada duman çıktığını bildirdi.

Bir Twitter kullanıcısı, "Ontario'da birinin havai fişek yığını tüm mahallemizi salladı" diyerek patlamanın videosunu yayınladı.

DAHA FAZLASINI OKUYUN: Yalnızca KCAL 9'da: LA Hastanesinde 'Şifalı Bahçe' COVID-19 Kurbanlarını Onurlandırıyor, Ön Cephe Çalışanlarının Direncini Öne Çıkarıyor

Ontario Emniyet Müdürlüğü tarafından yolların kapatılması geçici olarak düzenlendi. Departman, Francis, Locust ve Maple'ın Fern ve San Antonio arasında kapalı olduğunu söyledi.

Öğleden sonra 3:30 itibariyle, West Francis'in sadece 300 ve 400 bloğu ve West Maple'ın 400 bloğu tahliye emri altındaydı.

Havai fişekler siyah ve ardından beyaz bir dumana dönüşürken, Salı günü öğleden sonra şaşkına dönen sakinler korkutucu sahneyi yakaladılar.

Evin komşusu Arlene Fiero, "Bacağım tutuştu," dedi. "Evimin bir kısmı üstüme düştü, kapının bir kısmı ve duvarın bir kısmı, patlamadan dolayı çöktü."

Fiero, aile üyelerinin iyi olduğundan emin olmak için ilk patlamadan sonra cep telefonuyla çekim yapıyordu. İşte o zaman ikinci, daha büyük patlama oldu.

Samantha Soliz, "Her şeyi sarstı" dedi. “Evi salladı, beni sarstı, orası kesin. Çok korkmuştuk. Ayrılacaktık. "

Komşular, havai fişeklerin günün her saatinde ateşlendiğini ve bunun da araba alarmlarını tetiklediğini söyledi.

FBI ve bomba ekibi, bölge boşaltılmaya devam ederken ilk müdahale ekiplerine katıldı.

Ally Conant tanık, "Patlama falan gibi geldi ve sonra tüm evimizi salladı," dedi. Deprem gibiydi, diye düşündüm. Sonra tuvalette koşarak geldi ve biz 'Neler oluyor?' ve sadece çıldırdı. Toplam kaygı. "

Patlamanın gücü, yakındaki ev ve apartman dairelerinde düzinelerce pencereyi paramparça etti.

Ontario sakini Allyssa Boroluzzi, dairesinin dışındaki yerde kırık camı gösterirken, "İçerideki her şeyi zaten temizledim ama … bundan daha kötüydü" dedi.

(kredi: CBSLA)

Boroluzzi, patlama anında üç küçük çocuğuyla birlikte biriminin içindeydi.

O ve diğer komşular, mahallede patlayan bomba gibi sesler çıkaran sürekli patlamalar konusunda polise şikayette bulunduklarını söylediler.

"İçeride oturuyorduk ve duyduğumuz tek şey, ilk başta çok büyük olmayan bir patlamaydı, ama deprem gibi hissettirdi çünkü her şey sarsıldı" dedi. "Yaklaşık bir iki dakika sessiz kaldı ama o zaman büyük patlama oldu ve sonra tüm pencereler paramparça oldu."

Dedektifler, güvenli alandan çıkan erkek, kadın ve çocukların da bulunduğu bir grup insanı sorguluyorlardı.

DAHA FAZLA HABER: Newsom Geri Çağırma Bürokratik Engellerle Yüzleşiyor

ATF ve bomba ekibi Salı akşamı tesiste kaldı ve itfaiye ekipleri çevrenin kenarında savunma pozisyonunu korurken yakındaki bir evde yanmaya devam etti.

Check Also

Poliția din Portland declară revolte în timp ce manifestanții sparg geamurile la aniversarea crimei lui George Floyd – OregonLive

Poliția din Portland a declarat marți o revoltă pe fondul unei demonstrații distructive din centrul …