Biden, Filibuster'daki Değişiklikleri Destekler ve Onu 'Eskiden Olduğu Şeye' Döndürür – NPR

Başkan Biden, 16 Mart'ta Marine One'a doğru yürürken basınla konuşmak için kısa bir süre durdu. Drew Angerer / Getty Images açıklamayı gizle

başlığı değiştir

Drew Angerer / Getty Images

Başkan Biden, 16 Mart'ta Marine One'a doğru yürürken basınla konuşmak için kısaca durur.

Drew Angerer / Getty Images

Başkan Biden Salı günü ABC News'e verdiği demeçte, kamulaştırmada reform yapmayı desteklediğini söyledi ve odayı, muhalif üyelerin bir yasa tasarısı üzerindeki eylemi geciktirmek için sözlü olarak sözlü olarak konuşmalarını zorunlu kılan eski standardını yeniden düzenlemeye çağırdı.

ABC News'den George Stephanopoulos'a verdiği röportajda Biden, "Haydutları ortadan kaldırmanız gerektiğini sanmıyorum, eski günlerde Senato'ya ilk geldiğimde eskisi gibi yapmak zorundasınız," dedi. "Ayağa kalkmalı ve zemine hakim olmalısın, konuşmaya devam etmeliydin."

Filibustering, ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri'nde köleliği korumak için bir araç olarak ortaya çıkan, bir yasa tasarısı üzerindeki eylemi engellemek için tasarlanmış tartışmalı Senato uygulamasıdır.

Son yıllarda Cumhuriyetçiler bu uygulamayı etkili bir şekilde silahlandırdılar ve Senato'da yeni ve dar bir şekilde yetkilendirilen bazı Demokratlar, prosedürü reforme etmeye veya tamamen ortadan kaldırmaya çağırdılar.

ABC röportajında Biden, "Demokrasinin işlemekte zorlandığı noktaya geliyor" dedi.

Biden'in yorumları Beyaz Saray'ın günün erken saatlerinde söyledikleriyle çelişiyor. Air Force One'daki kötü muameleyle ilgili sorulan Basın Bakanı Jen Psaki, "Sizin de belirttiğiniz gibi, başkanın tercihinin değişiklik yapmak olmadığını söyleyebilirim. O da fikirleri dinlemeye açık. Ve bu tartışmalar Kongre'de yapılacak. Bu elbette bir Senato kuralıdır. Bu onun değiştireceği veya yasayı imzalayacağı bir yasa değil. Bu bir Senato kuralı. "

Salı günü erken saatlerde, Azınlık Lideri Mitch McConnell, Senato'nun haydutluk kurallarının değiştirilmesine veya ortadan kaldırılmasına karşı Senato katında sert bir uyarıda bulundu. Değişim savunucuları, "kökten daha az istikrarlı ve daha az uzlaşmaya dayalı bir hükümet sistemi savunuyorlar" dedi.

McConnell, "Bunu 99 meslektaşımın tümü için çok net bir şekilde söylememe izin verin," diye devam etti. "Bu salonda görev yapan hiç kimse, tamamen kavrulmuş bir Senato'nun neye benzeyeceğini hayal etmeye bile başlayamaz – başlayamaz bile – hiçbiri. Hiçbirimiz, samimiyet ve rızadan tamamen kurtulmuş bir Senato'da bir dakika görev yapmadık ve bu Öğleden önce ışıkları yakmak için oybirliğiyle onay isteyen bir kurum. "

Demokratik Duygu Joe Manchin ve Kyrsten Sinema, haydutluğun sona ermesine karşı çıktıklarını söylediler. Manchin, Pazar günü bunu "kullanması daha acı verici" hale getirmek için değiştirmeye açık olduğunu söyledi. Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, McConnell'in uyarılarına rağmen, "her zaman haydutta bulunduğum yerde" olduğunu söyledi.

Check Also

Poliția din Portland declară revolte în timp ce manifestanții sparg geamurile la aniversarea crimei lui George Floyd – OregonLive

Poliția din Portland a declarat marți o revoltă pe fondul unei demonstrații distructive din centrul …