Houston polisi tarafından kafasından vurulan bebeğin annesi konuşuyor: 'Oğlum bunu hak etmedi' – NBC News

Bu ay bir Houston polis memuru tarafından yanlışlıkla başından vurulan 1 yaşındaki bir çocuğun annesi, oğlunun yoğun bakımda kaldığını söyledi.

Daisha Smalls, 3 Mart'ta bir soygun zanlısını kovalayan polis memurlarının arabasına ateş ederek bebeği Legend Smalls'u yaraladığı sırada gaz pompalıyordu. Houston Emniyet Müdür Yardımcısı Troy Finner, öldürülen şüphelinin Smalls'un arabasına atladığını ve bir memurun onu araba kaçırmaya çalıştığından korktuğunu söyledi.

Smalls Salı günü avukatı Benjamin Crump ile olay hakkında konuşurken "Oğlum bunu hak etmedi," dedi.

Annesi, vurulduğu sırada araba koltuğunda oturan efsanenin kafatasının sağ tarafının çıkarılması gerektiğini söyledi.

Legend Smalls, durumu kritik olan bir hastane yatağında yatıyor. Aile için Nezaket Avukatı / Aile Nezaket Avukatı

Smalls, "Kafasında hala kurşun parçaları var ve yoğun bakımda." Dedi. "Ve sadece bebeğimin güvende olmasını istiyorum. … Sadece iyileşmesini istiyorum."

Smalls'un avukatları, Legend'in 10 günden fazla bir süredir ventilatörde olduğunu ve birden fazla nöbet geçirdiğini söyledi. Kurşunun neden olduğu beyin şişmesi nedeniyle kafatasının bir kısmı çıkarıldı.

Şüpheli binmeye çalıştığında Smalls arabasındaydı ve aracı bırakmasını talep etti. Legend'in içeride olduğunu bilerek reddetti, dedi Smalls.

Smalls, "Kişi arabama atladı ve polis onun hemen arkasındaydı" dedi. "Ne olduğunu anlamadan önce arabama ateş ediyorlardı ve ben sadece oğlumun hayatından korkuyordum."

Sivil haklar avukatı Crump polisi Smalls'u, çocuğu ve diğerlerini şüpheliyi vurarak tehlikeye atmakla suçladı. Crump, Legend'in arabada olduğunun farkında olmasalar bile, memurların Smalls'un içeride olduğunu bildiğini söyledi.

Crump, "Tarafsızlık, ateş hattında masum insanlar olması. Ve hedefinizin ne olduğunu bilmediğiniz sürece ateş etmeyeceğinizi biliyoruz," dedi. "Ve açıkça görülüyor ki Houston polisi hedefini bilmiyordu çünkü Legend'i kafatasına kare şeklinde vurdular. Bir sıyrık yarası değil."

Polis Salı günü yine bir açıklama yaparak, vurulmaya karışan memurun Smalls'un arabasının kaçırıldığına inandığını belirtti.

Polis Şefi Art Acevedo, "Memurlarımızdan biri annenin güvenliğinden korkarak görev silahını ateşledi ve ölümcül bir şekilde şüpheliye vurdu" dedi. "Ne yazık ki bebek Legend de vuruldu. Olay yerindeki memurlar hemen Legend'e ilk yardımda bulundu."

Olay, emniyet teşkilatının iç işleri ve özel soruşturma birimleri tarafından inceleniyor ve ilçe savcısı ayrı bir soruşturma yürütüyor. Acevedo, soruşturmaların usul ve geleneksel olduğunu söyledi.

Finner, silahını ateşleyen subayın idari görevde olduğunu ve bu da standart prosedür olduğunu söyledi. Finner, memurun Legend'in iyiliği için "derinden endişelendiğini" söyledi.

Check Also

Poliția din Portland declară revolte în timp ce manifestanții sparg geamurile la aniversarea crimei lui George Floyd – OregonLive

Poliția din Portland a declarat marți o revoltă pe fondul unei demonstrații distructive din centrul …