Asya Kaplıcalarında Birkaç Öldü – NPR

Polis ve yerel basında çıkan haberlere göre, 16 Mart'ta Gürcistan'da üç farklı kaplıcada sekiz kişi öldürüldü ve 21 yaşındaki bir erkek şüpheli gözaltındaydı. Getty Images gizlemek altyazı aracılığıyla İlyas Nouvelage / AFP

başlığı değiştir

Getty Images aracılığıyla Elijah Nouvelage / AFP

Polis ve yerel basında çıkan haberlere göre, 16 Mart'ta Gürcistan'da üç farklı kaplıcada sekiz kişi öldürüldü ve 21 yaşındaki bir erkek şüpheli gözaltındaydı.

Getty Images aracılığıyla Elijah Nouvelage / AFP

Salı günü Atlanta metro bölgesindeki üç kaplıcada yapılan bir dizi silahlı çatışmada en az sekiz kişi öldü ve çok sayıda kişi yaralandı. The Atlanta Journal-Constitution'a göre, Woodstock, Ga.'dan bir adam olan şüpheli, üç olayla bağlantılı olarak gözaltına alındı.

Cherokee İlçesi Şerif Ofisi, 21 yaşındaki beyaz bir adam olan Robert Aaron Long'un, memurları Crisp County'ye götüren bir kovalamacanın ardından yerel saat 20: 30'da tutuklandığını duyurdu – ilk silahlı çatışmaların yapıldığı yerden yaklaşık üç saat uzakta Kısa bir basın toplantısı sırasında konuşan polise göre masaj salonu meydana geldi. Polis, Long'un Crisp İlçe Gözaltı Merkezine nakledildiğini söyledi.

Long'un geçmişine yapılan kayıt aramaları herhangi bir önceki sabıka geçmişini göstermez.

FBI Atlanta ofisinin sözcüsü Kevin Rowson, NPR'ye verdiği demeçte, FBI'ın bu soruşturmada Cherokee County ve Atlanta polisine yardım ettiğini söyledi.

Gürcistan'daki masaj salonu çekimlerinde şüpheli olan Robert Aaron Long'un şerif ofisi tarafından yayınlanan fotoğraf. Salı günü Cherokee İlçesindeki bir masaj salonunda dört kadın ve Atlanta kentindeki diğer iki işyerinde dört kadın daha öldürüldü. AP hide caption aracılığıyla Cherokee County Şerif Ofisinin izniyle

başlığı değiştir

AP aracılığıyla Cherokee County Şerif Ofisinin izniyle

Gürcistan'daki masaj salonu çekimlerinde şüpheli olan Robert Aaron Long'un şerif ofisi tarafından yayınlanan fotoğraf. Salı günü Cherokee İlçesindeki bir masaj salonunda dört kadın ve Atlanta kentindeki diğer iki işyerinde dört kadın daha öldürüldü.

AP aracılığıyla Cherokee County Şerif Ofisinin izniyle

Cherokee İlçesi Şerif Bürosu'ndan Jay Baker, memurların … Young Asya Masajı, iki kurban çoktan ölmüştü, başka bir üç hala hayatta, 11Alive bildirdi . Yaralılar acilen yerel bir hastaneye kaldırıldı, ancak o zamandan beri ikisi öldü. Yetkililer, kurbanlardan birinin hayatta kalan biri gibi bir adam olduğunu söyledi.

Young's Asian Massage'da öldürülen dört kurbanın ve yaralanan kişinin isimleri yetkililer tarafından açıklanmadı.

Bu çekimden yaklaşık bir saat sonra, Atlanta polis memurları Gold Spa'da devam eden bir soyguna cevap vermek için çağrıldı. Oraya vardıklarında, ölümcül şekilde vurulan üç kadının cesetlerini buldular. Birkaç dakika sonra memurlar, caddenin karşısındaki farklı bir kaplıcada – Aromaterapi Spa'da – başka bir ateşe çağrıldı – bir kadın daha ateşli silah yarasından ölü bulundu.

Yetkililer, kurbanların çoğunun Asya kökenli kadınlar olduğunu söylediler. Yaralı ya da ölenlerin hiçbiri henüz kamuoyuna açıklanmadı.

Polis, Long'un nedeninin ne olabileceğini açıklamadı, ancak cinayetler, koronavirüs pandemisinin ardından Asyalı Amerikalılara yönelik şiddetin artmasıyla ortaya çıktı.

Stop AAPI Hate , Asyalı Amerikalı ve Pasifik Adalı topluluklarına yönelik şiddet raporlarını takip ediyor. Örgütün Salı günü yayınladığı bir rapora göre, salgının başladığı 19 Mart 2020'den bu yıl 28 Şubat'a kadar, örgüt Asya Amerikan toplumuna karşı 3.795 "nefret vakası" vakası aldı.

Bu sayının, topluma karşı işlenen gerçek nefret suçu sayısının bir kısmını temsil ettiğini söyledi. Bu olaylar, sözlü taciz ve utanmadan daha aşırı fiziksel saldırı eylemlerine kadar çeşitlilik gösterir.

Atlanta'daki silahlı saldırı raporlarının ardından, New York ve Seattle'daki polisler, Asya-Amerikan toplumlarında kolluk kuvvetlerinin varlığını artırdıklarını söyledi.

Atlanta merkezli kar amacı gütmeyen bir yasal savunuculuk kuruluşu olan Asian Americans Advancing Justice, Salı günü geç saatlerde örgütün "şehrimizdeki şiddet tarafından sarsıldığını" söyledi.

Bu gelişmekte olan bir hikaye. Medya tarafından bildirilen bazı şeyler daha sonra yanlış çıkacaktır. Olay yerinde bulunan yetkililerden ve diğer yetkililerden, güvenilir haber kuruluşlarından ve muhabirlerden gelen raporlara odaklanacağız. Durum geliştikçe güncelleme yapacağız.

Check Also

Poliția din Portland declară revolte în timp ce manifestanții sparg geamurile la aniversarea crimei lui George Floyd – OregonLive

Poliția din Portland a declarat marți o revoltă pe fondul unei demonstrații distructive din centrul …