Trump, Cumhuriyetçilerin şüpheciliğinin ortasında Covid-19 aşı güvenliğini duyurdu – NBC News

Eski Başkan Donald Trump Salı günü verdiği bir röportajda, herkesin Covid-19 aşısı yaptırmasını tavsiye edeceğini söyledi – Cumhuriyetçiler bu aşıları yaptırma konusunda şüphelerini dile getirdikçe önemli bir söylem değişikliği.

Trump Fox News'e verdiği demeçte, "Bunu tavsiye ederim ve almak istemeyen pek çok insana tavsiye ederim ve bu insanların çoğu bana oy verdi," dedi ve "a harika aşı. "

"Ama yine, özgürlüğümüz var ve bununla yaşamak zorundayız ve buna da katılıyorum," diye ekledi.

Son anketler, en büyük Amerikalı grubunun Covid-19 aşıları konusunda tereddütlü veya onlara tamamen karşı çıkanların Cumhuriyetçiler olduğunu ve bunlara ulaşma çabalarının henüz emekleme döneminde olduğunu gösteriyor. Yakın tarihli bir NPR / PBS / Marist anketi, Trump seçmenlerinin yüzde 47'sinin ve Cumhuriyetçilerin yüzde 41'inin, kullanıma sunulduğunda aşı almayacaklarını söylediğini ortaya koydu.

Trump'ın sözleri, kendisinin ve eski First Lady Melania Trump'ın Ocak ayında Beyaz Saray'da sessizce aşılandıkları bu ay açıklandıktan sonra geldi. O sırada Trump Beyaz Saray tarafından açıklanmadığı için hangi aşıyı aldıkları belli değil. Resmi Beyaz Saray fotoğrafçısı da olayı belgelemek için hazır bulunmadı.

Yönetimi aşı dağıtım planı nedeniyle eleştirilen Trump, Muhafazakar Siyasi Eylem Konferansı'nda Şubat ayında yaptığı konuşmada , Warp Hızı Operasyonu altında geliştirilen aşıları yaptırmak için yetkilileri zorladığını söyledi. Ayrıca, aşı olduğunu açıklamamasına rağmen katılımcıları aşı olmaya çağırdı.

Trump'ın seleflerinden dördü, Jimmy Carter, Bill Clinton, George W. Bush ve Barack Obama, her bir eşiyle birlikte halkın önünde çekim yaptı.

Check Also

Poliția din Portland declară revolte în timp ce manifestanții sparg geamurile la aniversarea crimei lui George Floyd – OregonLive

Poliția din Portland a declarat marți o revoltă pe fondul unei demonstrații distructive din centrul …